Etapak

> SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

> Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı (NEVSU Vakfı)

Özgörkey Holding iştiraklerinde belirlenmiş ana iş hedefleri; sürdürülebilirliğin ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlardaki üç yönünü temsil etmektedir.

Sürdürülebilir yaklaşım çerçevesinde “çözümün bir parçası olmayı" hedefleyen Etap Enjeksiyon Plastik, iklim değişikliği ve sınırlı doğal kaynakların korumasına yönelik çalışmalarını Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı (NEVSU Vakfı) ile yaptığı çalışmalarla sürdürmekte ve geliştirmektedir.


Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2016 yılı Çevre Ödüllerinde, çevre açısından en başarılı sanayi kuruluşları kategorisinde üçüncülüğe layık görüldük.


> Geri Dönüşüm Politikası ve Sürdürülebilirlik

Günümüzde doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucu “Doğaya Saygı” ilkesini benimseyen Etap Enjeksiyon Plastik, geri dönüşümlü üretimin doğa için önemine ve değerine inanarak geri dönüşümlü üretim tonajını, her geçen yıl attırarak topluma ve ekonomimize katma değer yaratmaya devam etmektedir.


ISO 14001 belgesine sahip çevreci bir şirket olarak geri dönüşüm kullanım oranımızı %30 seviyelerine çıkardık. Bir sonraki adımımız "Sıfır Atık" politikasıdır.