Etapak

> SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

> Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı (NEVSU Vakfı)

Özgörkey Holding iştiraklerinde belirlenmiş ana iş hedefleri; sürdürülebilirliğin ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlardaki üç yönünü temsil etmektedir.

Sürdürülebilir yaklaşım çerçevesinde “çözümün bir parçası olmayı" hedefleyen Etap Enjeksiyon Plastik, iklim değişikliği ve sınırlı doğal kaynakların korumasına yönelik çalışmalarını Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı (NEVSU Vakfı) ile yaptığı çalışmalarla sürdürmekte ve geliştirmektedir.


Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2016 yılı Çevre Ödüllerinde, çevre açısından en başarılı sanayi kuruluşları kategorisinde üçüncülüğe layık görüldük.


> Geri Dönüşüm Politikası ve Sıfır Atık

Doğal kaynakların hızla tükenmesi ile “Doğaya Saygı” ilkesini benimseyen Etap Enjeksiyon Plastik, geri dönüşümlü üretimin doğa için önemine ve değerine inanarak geri dönüşümlü ürün üretim hacmini artırarak topluma ve ekonomiye katma değer yaratmaya devam etmektedir.

Ülkemizde ve dünyada “sıfır atık bilinci” artarken bizler de bu anlayış ile çevreye olan saygı ve gelecek nesillere daha yaşanabilir dünya bırakabilmek adına sürdürülebilirlik hedeflerimize SIFIR ATIK konusu da dahil ediyoruz.

Bu kapsamda sıfır artık belgemizi alarak sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam ediyoruz.


ISO 14001 belgesine sahip çevreci bir şirket olarak geri dönüşüm kullanım oranımızı %68 seviyelerine çıkardık.> Etik Kodu Dosyası

Etapak